27
nov.
Off

Avo Šultsi mälestusvõistlus 2014

21. novembril algab traditsiooniline maasturite osavus- ja kestvussõit – Avo Šultsi mälestusvõistlus 2014.

Tulemused Juba kaheteistkümnendat korda militaarses ja tööstuslikus keskkonnas toimuva võistluse korraldab MTÜ Luige Tehnika- ja Spordiklubi. See tähendab ainult ühte – taas toimub rahvusvaheline võistlus, mis on sajaprotsendilise pühendumusega suunatud võistlejatele.
Tegu on Baltikumis ainulaadse offroad võistluse formaadiga, kus võistkonnad peavad koos oma erilise ettevalmistuse saanud sõidukiga, läbima ca 150 km pikkuse takistusraja. Võistlejatel on maksimaalselt aega 24h ning eduka tulemuse saavutamiseks, peavad nad läbima veetakistusi, ületama tehismäestike, jääma pinnale hüljatud turbarabas, võitlema gravitatsioonijõudude ning füüsikaseadustega. Lisaks on sellel võistlusel "jokker-kaardiks" ilmastik – rajameistrid soovivad võistlejatele pakkuda eneseületamist nõudvat rada – äärmuslikud ilmastikutingimused võivad seda pingutust toetada või avaldada vastupidist mõju…

Võistlus toimub enamuses osas Eesti Energia Kaevanused AS-i Narva karjääri ja Kaitseväe Logistikakeskuse Sirgala harjutusvälja aladel.

Võistluse traditsioon sai alguse 2001. aastal, Kadripäeva paiku ning kandis lõbusat nimetust "Kadri keerutab". Kadri võistluse korraldajateks olid järgmistel aastatel Eesti Off-Road Klubi ja Erna selts. 2003. aastal nimetati võistlus ümber, senise rajameistri Avo Šultsi järgi, kes lahkus 2003. aasta sügisel ootamatult meie hulgast.

Võistlus on NEZ Trophy Raid Offroad karikasarja neljas ehk viimane etapp ja EAL Eesti 4×4 Off-Road karikavõistluse etapp.

Võistlusjuhend eesti, inglise ja vene keeles

Lisaks võistlusele toimub seiklus kahes klassis TUR ja TUR+ ning jõukatsumine veoautodele

Программа похода

Kõigile osalejatele, meeldivalt ekstreemseid elamusi soovides,
Oliver Šults ( +372 529 8918; oliver@luige-team.ee )