15
sept.
Off

Klaperjaht 2008

Tulemused

Turisti tulemused

Aastate jooksul populaarsust ja publikut kogunud sügisene Lõuna-Eestis toimuv maasturite kestvus- ja osavusvõistlus ei jäta külmaks enam ühtegi väikest ega suurt off-road sõpra, sest nii sündmusterohket ja huvitavat nädalavahetust vahetult enne uue kooliaasta algust ei toimu ilmselt kusagil mujal kui Valgamaal Jõgevestes!

Kes pole veel aru saanud millest on jutt, siis olgu öeldud, et tegemist on rahvusvahelise off-road võistlusega ehk maasturite osavus- ja kestvussõiduga "NISSAN Klaperjaht 2008", mis toimub Lõuna-Eestis, Helme vallas, Jõgevestes 29.-31.08.2008 "KONI-Amordid" auhinnale.

Sügisel kaheksandat sünnipäeva pidav "Klaperjaht" annab võistlejatele punkte nii Eesti 4X4 karikavõistluste sarja kui ka Baltimere 4X4 karikavõistluste arvestuses. Kõne all olev rahvusvahelist mastaapi omav võistlus paneb omavahel rammu katsuma Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa off-road sportlased. Vahepeal sarja liikmeteks olnud soomlased on jäänud küll sarjast osavõtjate tagasihoidlikkuse tõttu välja, kuid loodame rajal näha ka põhjanaabrite esindajaid.

Võistlusklassid on tänavu klassikalised. Nii ootab etteastet kolm sport- maasturiklassi TR1, TR2 ja TR3 ning neile lisandub natuke vabamate tehniliste reeglitega 4X4 vaba klass. Autode võistlusele pakub vaatemängus kindlasti konkurentsi motoklasside ATV ning enduro mootorataste off-road võistlus. Täisveoliste veoautode võistlus toimub juhul, kui eelregistreerimisel annab ennast üles üle viie veoauto. Uuendusena pakub korraldaja ka Turism’i klassile põneva nädalalõpu seikluse, mis on mõeldud kõigile nelikveolistele linna- ja pärismaasturitele. Karikasarja punkte saavad Eesti 4X4 karikavõistluste raames võistlusklassid TR1, TR2 ja 4X4 vaba ning BS4X4C raames võistlusklassid TR1, TR2, TR3 ja ATV.

Võistluse formaat on sel aastal kolmepäevane. Kui pealtvaatajate jaoks muutub võistlus järjest huvitavamaks, siis tänavu pakub korraldaja ka võistlejatele hoopiski uudset formaati ja väljakutseid. Nii algavad maasturi-võistlusklasside sprint-orienteerumis etapid juba reede, 29. augusti õhtul, ning jätkuvad laupäeva lõunani. Võistlussõidud toimuvad kuni 31. augustini Helme vallas Jõgeveste lähedal (täpsemad juhtnöörid toodud võistluse veebilehel, kohalejõudmisjuhises). Sprint-orienteerumine toimub koordinaatidega kirjeldatud võistlusalast sisse- ja väljasõiduteedel ning mööda trassi looduses, kus tuleb nõutud kontrollpunktides teostada kohalviibimise tõestuseks elektrooniline märge. II etapi ehk kestvussõidu võistlustandriks on traditsiooniline, orienteeruvalt 4-5 km pikk lintidega tähistatud ringrada, mida tuleb maasturiklassides võistlejatel kolme tunni jooksul võimalikult paljukordselt läbida. Start toimub viitstardi põhimõttel, vastavalt I etapi tulemustele, kusjuures liidri ja viimase stardi vahe on enimalt 1 ring. Ringide ja ringiaegade arvestus käib läbi automaatse ajaarvestussüsteemi. Lisaks tavastartidele, toimub võistluse lõpus (pühapäeva pärastlõunal) "Superfinaal" kõigi maasturiklasside esimese nelja koha vahel (s.o. 16 võistlusautot), kus selgitatakse kiireim auto "Klaperjahi" rajal ning auhinnaks on väga hinnaline, ekstreemseid olusid taluv sülearvuti – Panasonic Toughbook CF-19.

Lisaks võistlusrajal toimuvale jääb võistlejatel aega kogu selle kolmepäevase perioodi vältel sisustada mitmete esitluste ja tehnikaatraktsioonidega. Kogu ürituse vältel on võimalik osta kohapeal sooja toitu ja karastusjooke. Mitmepäevastele kohalviibijatele on eraldatud telkimislinnak. Laupäeva õhtul toimub vokaal-instrumentaalne ajaviide koos kõige selle juurde kuuluvaga.