6
sept.
Off

Klaperjaht 2011


26.-28. augustil 2011 Lõuna-Eestis, Helme vallas, Jõgevestes

Tulemused

Pealtvaataja info

Võistleja kompass, võistlusjuhend, seiklusjuhend

„Klaperjahil” on 11-ndat aastat au lõpetada off-road-suvi põneva ja vaatemängulise maasturite võiduajamisega.

Kuigi meie heitlik parasvöötmeline kliima võib pakkuda augustilõpu ilmavalikusse nii sadu kui päikest, on üks asi kindel: „Klaperjaht„ toimub alati, sõltumata põuast või porist, sest kogenud korraldusmeeskond suudab vormida igast „materjalist” meeldejääva nädalalõpu nii võistlejatele kui pealtvaatajatele. Kui siiamaani on „Klaperjaht” pakkunud meelelahutusliku poolena laupäevaõhtuses programmis tagasihoidlikumat esinejatevalikut, siis sel aastal tuleb publikut hullutama tõsise rocki raskekahurvägi „Metsatöll´i” näol. Julgelt võib väita, et „Klaperjahist” on saanud euroopa suurim off-road festival.

Tule 26.-28. augustil 2011 Lõuna-Eesti kuppelmaastikule, Helme vallas, Jõgevestes ja saadki osa mitmepäevasest huvitavast motospordiüritusest mida ilmestavad porised mehed (viimasel ajal ka naised) ja masinad, kes loetud tundide jooksul peavad „kivist vee” välja pigistama, et oma neliveduse sõbraga võimalikult palju ringe teha tihtilugu läbimatuna näival porisel ringrajal. Samas võid , nagu juba varasemas mainitud, veeta huvitava laupäevaõhtu vokaal-instrumentaalkollektiivi „Metsatöll” musitseerimise saatel, soojendust ja jahutust pakub „Köömes”. Kõigile kohaletulnutele avaneb võimalus kasvõi kolmel päeval viibida ürituse melu keskmes, telkida telklinnakus ja osa saada kõigist atraktsioonidest mis peale võistlejate jälgimise on Teile, kallid pealtvaatajad ja osalejad korraldajate poolt ette valmistatud. Nii saad Sa lisaks loomulike toitumis ja hügieenivajaduste rahuldamise paketile osa võtta sponsorite poolt pakutavate proovisõitude ja demoesitluste võimalustest, lapsed saab jätta laste mängu- ja möllunurka ning lokaalne Wi-Fi vabavõrk pakub võistluse ajal pidevalt värsket infot sõnas ja pildis võistlusrajalt. Võistluse käiguga hoiab pealtvaatajaid kursis kommentaator Urmas Vaino. Raske on on lausa kõikidest võimalikest ajaviitmis ja eneseteosutusvõimalustest ülevaadet anda, aga kõige paremini saad seda teada kohale ilmudes.
Siinkohal soovime rääkida ka „Klaperjahi” toetajatest, sest tänu Neile on auhinnalaud kaetud toodetega väärtuses umbes 20000.- €.  Täname südamest 4-veduste eksperti – NISSAN´it, kes on olnud usaldusväärne partnes nii headel kui kehvadel aegadel. Tänud ka Tiki-treilerile, kes on tagasi „puhkuselt” ning on välja pannud esikoha auhinnad oma tootevalikus olevate kerg-haagiste näol. Suured tänud ka kõigile teistele toetajatele, kellest enamus on meid toetanud juba rohkem kui kaks hooaega.

Pealtvaatajatele on sissepääs võistlusele tasuline: Pealtvaataja mitmepäevane pilet (käepael) maksab 12.- € , pilet ostetuna eelmüügist maksab 10.- € . Mitmepäevapilet (käepael) annab õiguse liikuda võistlusalas kõigil võistluspäevadel. Pühapäeval maksab pilet 5.- € ja seda eelmüügist osta ei saa. Lapsed kes mahuvad 1,2 meetrise mõõdupuu alt läbi, saab kaasa võtta tasuta. Parkimispilet maksab 1.- €  ja kehtib ühekordselt. Pileti ostnud külastajatele on laupäeval õhtune kontsert, tantsuõhtu ja muud esitlused hinna sees. Kontserdile eraldi piletit ei ole. Pealtvaatajate sissepääsupiletid (käepaelad) on nummerdatud ning nende vahel loositakse heldete sponsorite poolt välja pandud kingitusi. Lapsi kuni 16a ilma järelevalveta võistlusalasse jätta ei tohi. Järelevalveta lapsed kes ei allu kohtunike või turvameeskonna korraldustele ning teisi segavad joobes pealtvaatajad saadetakse politsei abiga võistlusalast välja.
Tähelepanu kõik pealtvaatajad: ettevaatusabinõud mis on olulised Teie lastele, ei tule kahjuks ka Teile endile. Kogu raja trass on piiratud lindiga. Lintide vahel viibimine on kategooriliselt keelatud ja igasugune liikumine rajal võib toimuda ainult rajakohtunike loal. Ohtlikes kohtades on lisaks rajapiiretele veel kollaste lintidega tähistatud turvaala. Seal viibimine on keelatud. Pidades neist reeglitest kinni saame kõik tervelt koju ning teeme võitluste korralduse võimalikuks ka edaspidi.

Ohud rajal:
1. Kui kiirematel rajalõikudel on kurve, on oht võistlusautode ümberpaiskumiseks, ohutuks kauguseks on 10 m
2. Kui tõusude ja takistuste juures on lahtist muda, kive või muud rajamaterjali, võib võistlusautode rataste alt välja paiskuda väga kiiresti lendavaid ainekogumeid. Ohutuks kauguseks on 10 m
3. Kui näed võistlusautot vintsimas, ära kunagi jälgi seda tegevust piki vintsimise telge, s.o. eest või tagant, õige ohutum on seda teha küljelt, kuid mitte lähemalt kui 10 m
4. puudevahelistel rajalõikudel võivad olla ohtlikud ootamatult langevad puud. Õigest kiiruse ja kursi valikust eksinud maastur võib paiskuda puu otsa, mis üldreeglina lõpeb puu kiire langemisega. Seepärast on parem hoiduda sellistes kohtades vähemalt 10 m kaugusele
Võtke kaasa telgid ning magamisvarustus, ning olete tunnistajaks suurepärasele mitme-ööpäevasele võistlusüritusele koos mõnudega telklaagris ja kontserdiga. Koha peal on olemas telkimislinnak, mitu toitlustuspunkti, kätepesuvesi, välikäimla ja kõik muu eluks hädavajalik.

Küsimused korralduse kohta – 50 35039 e-post: offroad@cooperland.ee