6
aug.
Off

Klaperjaht 2015

Klaperjaht 2015 toimub 31.07-02.08.2015 Nõo vallas Lagujal

Klaprerjaht saab sellel aastal 15-aastaseks! Meil on hea ja uhke tunne, et nende aastate jooksul me oleme teinud tohutu arengu ning suutnud pakkuda huvi ja pinget off-road sportlaste ja pealtvaatajatele.

Esimesed 5 aastat toimus võistlus Rõngu vallas, järgmised kuus aastat Helme vallas, Jõgevestes ning viimased kolm aastat Valgas, Jaanikesel. Sõltumata võistlustrassi asukohast, on eeldus Klaperjahitrassile selline, et seal oleks piisavalt looduslikke tõususid, parajalt soiseid mülkaid, saviseid rööbastee-lõike ja loomulikult vaatemängulist põllu-Trial´it, mis sisaldab nii teravaid šikaane kui libedaid savi-slaalomi lõike. Selle tulemusena assotsieerub Klaperjaht kõigile kui Lõuna-Eesti kuppel-maastikule kujundatud offroad-trass, millel võistlevad võimekad ja huvitavad täisveolised masinad.

Võistlusklassidest võistleb meistrivõistluste raames maasturiklassid ET1 ja ET2, mida lihtinimesele võiks kirjeldada kui väikese rehviga ning teatava ümberehituspiiranguga maasturid ja suure rehviga ning eriliste piiranguteta maasturiklass.

Alates 2003-st aastast on võistlustules ka täisveolised masinad kaalukategoorias üle 3,5 tonni. Kui esimestel aastatel olid neid rajal 1 kuni 3 masinat, siis tänaseks on nn. Veoautoklassis juba aastaid konkureerinud üle 10 masina.

Rääkides Klaperjaht 2015 formaadist ja muutustest, tuleb öelda, et laias laastus on kõik endine, sõit toimub Lõuna-Eesti kuppelmaastikul Laguja’l, Nõo vallas, start – ühisstardist, põhiklasside kestvussõidu pikkus on umbes kolm tundi ja võistluse formaat on kolmepäevane.

Juhend

Klaperjaht 2015 lõpuprotokoll