12
juuli
Off

Suur Maasturite Suvesõit 2016

Suur Maasturite Suvesõit 2016 toimub 07.-10.07.2016 Kõpus Viljandimaal

Võistlustulemused

Värskemat informatsiooni suvesõidu korraldajate poolt!

Eesti maasturisportlaste poolt 2008, 2009, 2010, 2012 ja 2015 aastal parimaks EAL Eesti 4×4 Offroad võistluseks valitud „Suur Maasturite Suvesõit“ on kõige pikima traditsiooniga maasturite osavussõidu- ja orienteerumisvõistlus Eestis. Järjekorras juba 16.-s Suvesõit toimub 7-10.07.2016 Viljandimaal, Kõpu vallas ja on ühtlasi nii EAL Eesti 4×4 offroad karikasarja III osavõistlus kui Trophy Raid 4×4 NEZ Championship II osavõistlus.

Läbi kolme päeva võtavad erineva raskusastmega etappidel paiknevaid kontrollpunkte läbides omavahel mõõtu enam kui poolsada sport-maasturit ja ATV-d nii Eestist kui väljastpoolt. Põnev- ja väljakutseid pakkuv 2-päevane seiklus ootab ka Turist klassi maasturihuvilisi kellele on see parajaks proovikiviks ja sissejuhatuseks enne tõsisesse sportklassi sisenemist. Kuna Suvesõidu ainulaadseks eripäraks on kujunenud veekatsed, siis sport-maasturite lisavarustuse hulka kuuluvate eriskummaliste ujuvvahenditega kontrollpunktide läbimine tõotab järjekordselt põnevat väljakutset võistlejatele ja lõbusat vaatemängu pealtvaatajatele. Võistluste käik on kindlalt reglementeeritud ja lähtutakse kõrgetest turvanõuetest koos politseipoolse liiklusjärelevalvega. Kõik võistluspiirkonnad on maaomanikega kooskõlastatud, ning looduses liikumisel jälgitakse, et ei kahjustataks kasvavaid noori-, elus puid. Maasturisportlaste üheks põhireegliks on heaperemehelik suhtumine loodusesse ning sportlik viisakus.

Korraldajatel on meeldiv tõdeda, et aastatega on Suvesõidust kujunenud nö. mitteametlikud „maasturihuviliste suvepäevad“ mille kinnituseks on rohke võistkondade arv ning üha suurenev võistlejatele kaasaelavate pealtvaatajate arv. Laagriplatsil on organiseeritud toitlustus, pesemisvõimalus ja õhtune meelelahutusprogramm.

Suvesõit numbrites: 2015. a. osales võistlustules 30 sport-maasturit, 14 ATV-d ja lisaks 20 autot Turist klassis. Registreerunud võistlejaid oli kokku 120. Pealtvaatajaid ~500. Kuna 2016a kuulub Suvesõit ka rahvusvahelisse 4×4 NEZ sarja, prognoosime koos välissõitjatega osalema ~70 võistkonda. Suvesõidu kohta saab infot www.suvesoit.eu

Korraldajate pühendumine ning aastatepikkune Eesti- ja välisvõistlustelt saadud kogemus nii võistlejatena kui korraldajatena, lubab garanteerida järjekordselt meeldiva elamuse kõigile osalistele.

Võistlusjuhend, juhendi lisa 1

Regulations

Seiklusjuhend

Võistluse peakorraldaja:
Gunnar Obolenski, +3725060302
info@suvesoit.eu