2
apr.
Off

Maailmakoristuse meeskond kutsub Sind prügi kaardistama

Teeme Ära Maailmakoristuse meeskond kutsub Sind kaasa lööma prügikaardistamise talgutel, mis algavad aprillikuus ja kestavad sügiseni.

2008. aastal toimunud Teeme Ära prügikoristustalgud aitasid luua ühist arusaama, et puhta elukeskkonna loomisel on oluline meie kõigi panus. Prügikaardistamise talgute eesmärk on juhtida eestimaalaste tähelepanu prügistamise probleemile ning ühtlasi välja selgitada Eestimaa metsade, teeäärte ja teiste paikade prügistatuse olukord täna – neli aastat pärast prügikoristustalguid.
Teeme Ära Maailmakoristuse meeskond valmistas globaalselt kasutatava prügikaardi, mis võimaldab koristamist vajavad paigad kaardile kanda igas maailma punktis.
Prügi saad eriti mugavalt kaardistada juhul, kui oled iPhone’i ja Android telefoni omanik ja laed selleks alla tasuta tarkvaralahenduse. Kui nutitelefoni käepärast ei ole, saab
kaardistada ka fotokaamera abil või tavalist paberkaarti abiks võttes ning koristamist vajavad kohad hiljem online-prügikaardile märkides.
Prügikaardistamise juhised ja tarkvara allalaadimise võimalused leiad aadressilt: http://www.teemeara.ee/maailmakoristus/kaardista-prugi/kuidas-kaardistada
Teeme Ära Maailmakoristuse meeskonna initsiatiivil toimuvad aprillis prügikaardistamise talgud kõikides maakondades üle Eesti. Kaardistustalgud toimuvad maakonniti järgmistel kuupäevadel: 
31.03, 01.04      Tartumaa, Võrumaa, Põlvamaa
07.04, 08.04      Harjumaa, Raplamaa, Järvamaa
14.04, 15.04      Saaremaa, Läänemaa, Hiiumaa
21.04, 22.04      Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa
28.04, 29.04      Pärnumaa, Valgamaa, Viljandimaa
Täpsemad kogunemiskohad leiab siit.
Prügi saab kaardistada oma käel terve lumevaba perioodi jooksul – prügikaart on tööriist, mille vabalt kasutamise võimalus on meil kõigil. Prügi võib kaardistada koos
pere, naabrite, sõprade või töökaaslastega, vajadusel maailmakoristuse meeskonnalt nõu küsides.
Prügi kaardile kandmine annab infot selle kohta, milline on prügistamise probleemi ulatus sinu kodukohas. See annab ka head lähteinfot kohalikele omavalitsustele, et
probleemsete kohtadega tegeleda.
Pärast prügi kaardistamist on kõik oodatud ka prügikoristustalguid organiseerima, et kaardile märgitud prügi Teeme Ära talgupäeva raames 5. mail või mõnel muul päeval ka koristatud saaks. Eestimaa puhtamaks muutmine on meie kõigi kätes – selleks ei pea ootama korraldust või kindlat kuupäeva. Vaja on vaid hoolimist ja ettevõtlikkust – küll siis teisedki appi tulevad!
Lisainfo:
Anne Ruusmann
Teeme Ära Maailmakoristus, Eesti kaardistamise koordinaator
Tel: 5666 8365, E-post: anne@letsdoitworld.org
Tiina Urm
Teeme Ära Maailmakoristus, Kommunikatsioonijuht
Tel: 53000515, E-post: tiina@teemeara.ee