1
dets.
Off

Avo Šultsi Mälestusvõistlus 2010


19. novembril kell 18.00 stardib traditsiooniline maasturite osavus- ja kestvussõit – Avo Šultsi mälestusvõistlus. Militaarses ja industriaalses keskkonnas toimuva võistluse korraldab JR Motors.

Bülletään nr.1

Tulemused

Tegu on Eestis ainulaadse offroad-võistluse formaadiga, kus võistkonnad peavad koos oma erilise ettevalmistuse saanud autoga, läbima ca 150 km pikkuse takistusraja, millelt kõrvale kaldumine toob kaasa võistlustelt kõrvaldamise. Võistlejatel on maksimaalselt aega 24h ning eduka tulemuse saavutamiseks, peavad nad läbima veetakistusi, ületama tehismäestike, jääma pinnale hüljatud turbarabas, võitlema gravitatsioonijõudude nind füüsikaseadustega. Lisaks on sellel võistlusel "jokker-kaardiks" ilmastik – rajameistrid soovivad võistlejatele pakkuda eneseületamist nõudvat rada – äärmuslikud ilmastikutingimused võivad seda pingutust toetada või avaldada vastupidist mõju…

Võistlustrass kulgeb läbi Ida-Virumaal, Vaivara vallas asuvate Sirgala ja Narva karjääride ning nende eeltöödeldud planeeritavate laienemisalade.

Võistluse traditsioon sai alguse 2001. aastal, Kadripäeva paiku ning kandis lõbusat nimetust "Kadri keerutab". Kadri võistluse korraldajateks olid järgmistel aastatel Eesti Off-Road Klubi ja Erna selts. 2003. aastal nimetati võistlus ümber, senise rajameistri Avo Šultsi järgi, kes lahkus 2003. aasta sügisel ootamatult meie hulgast.

Sellel aastal kuulub võistlus nö. "balti karikasarja" ehk ametliku nimetusega 4X4 FIA NEZ Championship 2010 ning on selle karikasarja kolmas ehk viimane etapp. Mitmes võistlusklassis, on kohapunktide seisu vaadates, oodata põnevat heitlust ning kohalikel on mõningane eelis külaliste ees Leedust, Lätist ja Venemaalt. Kohale on lubanud tulla ka võistlejad Soomest.

Juhend

Meeldivalt ekstreemseid elamusi soovides,

Oliver Sults
529 8918
oliver@luige-team.ee
www.4x4offroad.ee