21
nov.
Off

Avo Šultsi mälestusvõistlus 2011

2011. aasta, 18. novembril, kell 18.00, stardib traditsiooniline maasturite osavus- ja kestvussõit – Avo Šultsi mälestusvõistlus 2011.

Militaarses ja tööstuslikus keskkonnas toimuva võistluse korraldab JR Motors. See tähenda ainult ühte – taas toimub rahvusvaheline võistlus, mis on sajaprotsendilise pühendumusega suunatud võistlejatele.
Tegu on Eestis ainulaadse offroad-võistluse formaadiga, kus võistkonnad peavad koos oma erilise ettevalmistuse saanud autoga, läbima ca 150 km pikkuse takistusraja, millelt kõrvale kaldumine toob kaasa võistlustelt kõrvaldamise. Võistlejatel on maksimaalselt aega 24h ning eduka tulemuse saavutamiseks, peavad nad läbima veetakistusi, ületama tehismäestike, jääma pinnale hüljatud turbarabas, võitlema gravitatsioonijõudude nind füüsikaseadustega. Lisaks on sellel võistlusel "jokker-kaardiks" ilmastik – rajameistrid soovivad võistlejatele pakkuda eneseületamist nõudvat rada – äärmuslikud ilmastikutingimused võivad seda pingutust toetada või avaldada vastupidist mõju…
Võistlustrass kulgeb läbi Ida-Virumaal, Vaivara vallas asuvate Sirgala ja Narva põlevkivi karjääride ning nende eeltöödeldud planeeritavate laienemisalade.
Võistluse traditsioon sai alguse 2001. aastal, Kadripäeva paiku ning kandis lõbusat nimetust "Kadri keerutab". Kadri võistluse korraldajateks olid järgmistel aastatel Eesti Off-Road Klubi ja Erna selts. 2003. aastal nimetati võistlus ümber, senise rajameistri Avo Šultsi järgi, kes lahkus 2003. aasta sügisel ootamatult meie hulgast.
Võistlus on registreeritud Eesti Autospordi Liidus ning on "Eesti 4×4 Karikasarja" viimane osavõistlus. Lisaks kuulub võistlus teist aastat järjest ka nö. "Balti Meistrivõistluste sarja", ametliku nimetusega "4X4 NEZ Championship 2011" ning on selle võistlussarja kolmas ehk viimane etapp. 
Võistlusega paralleelselt toimub ka seiklus!
Kõigile osalejatele, meeldivalt ekstreemseid elamusi soovides, 
Oliver Šults ( +372 529 8918; oliver@luige-team.ee )