14
aug.
Off

Klaperjaht

Eesti MV Offroad Racing´us III etapp Klaperjaht toimub Jaanikesel, Valgas 09-11.08.2013.

Tulemused

 

„Klaperjaht 2013“ toimub sarnaselt 2012 aasta „Klaperjahiga“ Valgas, Jaanikese Motokeskuses.

Kui esimesest lausest võis jääda mulje nagu sarnaneks ka need võistlused üksteisega, siis tegelikult käesoleva aasta võistlus on pakkumas mitmeid uusi lahendusi korralduses ja raja ülesehituses. Kindlasti on tulemas meeldejääv ning eriline, positiivseid arenguid ja uuendusi läbiteinud maasturite kestvussõit „Klaperjaht 2013“ . Jaanikesele rajatud võistlusrada pakub sel aastal rohkem tehnilist trassivalikut koos uute tehis-rajalõikudega ning ka pealtvaatajatele kamaluga ekstreemsust ja vaatemängu. Kui 50 % rajast on justkui korraga peopealt jälgitav, siis teine pool rajast on metsas ning peidab endas põnevat ojaäärset luhta ning järske savitõuse metsas.

„Klaperjaht 2013“ on Eesti Offroad Racing´u meistrivõistluste sarja kolmas osavõistlus ning Euroopa offroad võistlussarja „Eurotrophy“ osavõistlus. Viimased kontaktid ja vihjed „Eurotrophy“ esimeselt osavõistluselt, „Croatia Trophy´lt“, viitavad asjaolule, et on oodata umbes 25 välisvõistlejate ekipaazi mujalt euroopast ning esindatud riikide spekter toob ilmselt Eestisse offroadvõistluste välisvõistlejate rekordi.

Rääkides motoklassidest, toimuvad „Klaperjaht 2013“ raames Venemaa meistrivõistlused ATV Trophy Raid´is, mille raames võistlevad eraldi klassidena ATV ja UTV sportlased.

2013 aasta võistluse formaat on traditsiooniliselt kolmepäevane, sest juba reede ennelõunast saati, on kõigil võimalik jälgida kvalifikatsioonisõite ja osa saada võistlusmelust. Laupäeva eesmärk on maasturiklassidel välja sõita meistrivõistluste punkte ja pühapäev kuulub motoklasside ja veoautode esitluse võimusesse. Koha peal ei puudu muusikaline ajaviide ning päevajuht. Lastele on loodud batuudilinnak, samuti võib lunastada endale VIP pileti, mis võimaldab tasuta toitu ja jooke VIP-telgis ning sissepääsu VIP tribüünile aga ka palju muud põnevat.

Laupäevane võistluspäev päädub „Eurotrophy“ karikasarja auhinnatseremooniaga ja jätkub kontserdiga. Loomulikult ei jaksa me kõiki esinejaid ning võimalikke ajaveetmisvõimalusi üles lugedagi, aga üks on kindel, et igav ei saa olema kellelgi!

Toetajatest rääkides, on esikoha auhinnad on välja pannud „Tiki Treiler“. Suureks abiks on sel aastal ka Metabo, kes hoolitseb teise koha auhinnalaua eest ning lisaks pakub Metabo vaatemängulist etendust, kus peaosatäitjateks on akutööriistad ja nende esitlusel lammutatakse minutite jooksul laialu mitmel korral terve sõiduk. Kolmanda koha auhindade eest hoolitseb 4x4Cruiser. Motoklasside suurtoetaja on MOTUL. Suured tänud ka kõigile teistele toetajatele, kellest enamus on meid toetanud juba rohkem kui kaks hooaega ja nende kõigiga saate tutvuda meie pealehel ning loomulikult võistlusmelus, kus nendest kõigist tuleb juttu.

Kui teil on võistlejate hulgas oma sõber, lähisugulane või iidol ja te soovite võistluse ajal talle kaasa elada ning tema lähedal võistlejate telklas viibida, siis on see sel aastal täiesti võimalik, pead ainult võistlejate telkla reegleid järgima ja teil on võimalik lunastada oma iidoli kaudu „fännipilet“. Selle kohta saate lähemat infot oma tuttavalt võistlejalt või www.klaperjaht.ee lehelt alajaotust „Võistlejakompass“.

Võtke kaasa telgid ja magamisvarustus, ning olete tunnistajaks suurepärasele mitme-ööpäevasele võistlusüritusele koos mõnudega telklaagris ning kontsertelamusega. Kohapeal on olemas telkimislinnak, mitu toitlustuspunkti, kätepesuvesi, välikäimlad ja kõik muu eluks hädavajalik.Telkla-parklasse eraldi tasu ei ole, aga pealtvaatajad peavad arvestama, et parklad ei ole 100% turvalised ja turvatud, ning enda väärtuslikke asju ei tasu hooletusse jätta.

Lapsi kuni 16a ilma järelevalveta võistlusalasse jätta ei tohi. Järelevalveta lapsed kes ei allu kohtunike või turvameeskonna korraldustele, antakse politsei hoole alla. Samuti võivad politsei järelevalve alla sattuda joobes pealtvaatajad, kes ei allu turvanõuetele, turvameeskonna korraldustele ning kes häirivad kaaskodanikke.

Juhend

Küsimused korralduse kohta – 5100657 e-post: info@klaperjaht.ee

Koduleht www.klaperjaht.ee