6
Jan
Off

Lumetorm 2006

Lumetorm 2006 juhend

Registreeru võistlusele

Lumetorm 2006 pressiteade nr. 1

Lumetorm 2006” tutvustus

Aastanumber on muutunud ning möödunudaastsed jõujooned rivaalide vahele tõmmatud. Nii mõnelgi off-roaderil on kummutit ehtimas uus võidukarikas. Kuid unustame möödunudaastased kired ja rivaalid, Teil kõigil on 27. – 29. jaanuaril uus võimalus anda off-road võistluste hooaja avalöök traditsioonilisel talvisel orienteerumisvõistlusel – ”Lumetorm 2006”. Lisaks sellele, et võistlus juhatab sisse Eesti 4×4 karikasarja võistlusarvestuse on sedakorda tegemist veel rahvusvahelise võistlusega, kuna ”Lumetorm 2006” on Baltimere viie võistlusega karikasarja osavõistlus, mis annab põhjust külla oodata nii lõuna-, põhja- kui ka idanaabreid.

 Nagu öeldud, ei lase ka sel aastal ”lumetorm” end kaua oodata, juba jaanuari lõpus on kõigil off-road inimestel võimalus tulla kokku Mägi – Eestis, et saada osa kas võistleja, kaasaelaja, kohtuniku, pealtvaataja … või lihtsalt uudistajana nendel päevadel toimuvast. Lume-vallatud Valgamaa orud ja mäed ootavad loodusthoolivaid sõpru endaga jagama talviselt karget ilu, verd-tarretavaid mägi-üllatusi ning lihtsalt kauneid looduspilte. Kuid ühte tuleb kõigil arvestada, kuna suundute loodusesse oma neljaveolise sõbraga, siis tehke seda ainult korraldaja poolt Teie jaoks spetsiaalselt ettevalmistatud trassil ning piirkonnas, siis on meie ühine nädalalõpp tore talvine pidu mida saab ka edaspidi korrata.

Võistluste käiguga saab ennast kursis hoida OÜ Cooperland interneti kodulehe kaudu aadressil: www.cooperland .ee , samuti on operatiivne info kättesaadav EAL 4×4 alaliidu kodulehel. Võistlustest saab lugeda –. jaanuari Autolehest ning kohalike häälekandjate veergudelt. Võistluste käiku ja tulemusi kajastatakse ”Kanal 2”-e ”Reporter”-i programmis ning raadikanalis ”Raadio 3”.

Täpsemalt toimuvast:

Kuna loodusjõud on ettearvamatud siis siinkohal esitatud ajakava on optimistlik ja esmane. Lõplik ajakava väljastatakse kolm päeva enne võistlust. Kom tundi enne starte võib korraldaja välja anda bülletääni, mis on ka viimane ajakava muudatuste infoallikas. Tulenevalt sellest palume kõikidel võistlejatel jälgida ametlikke infokanaleid ning varuda aega ning kannatust nii kohalejõudmiseks kui kõikide stardieelsete toimingute õigeaegseks teostamiseks.

27.01.2006 kell 12.00 avatakse tenilise ülevaatuse punkt Valgamaal, Linna Külas, AS AXB autoremondikompleksis, mis on avatud kella 16.00-ni. Seal on piisavalt ruumi, et paigutada veotreilerid ning tehnoabi tehnika võistluste toimumise ajaks. Kuna ka vahefinis ja finis on selles piirkonnas, siis on sinna mõistlik oma varutehnika jätta. Umbes kell 17.00 alustavad üksikstardid ööpäevast orienteerumisvõistlust. Stardijärjekord määratakse registreerumise järjekorraga (sellest loe täpsemalt võistluste juhendist), nimelt viimasena registreerunud võistkond stardib esimesena. Avakatse, mis on ka publiku katse, eeldab tehnilist raja läbimise kunsti, koos erinevate Traieli ja krossi elementidega. Seejärel suunduvad võistlejad teisele lisakatsele, et vallutada raskestiligipääsetavaid kontrollpunkte aga seda juba vastavalt enda poolt koostatud salajasele legendile. Veel enne lisaetapi lõppu saabub tõenäoliselt uus päev. Õigemini 28. jaanuari  uuesti tagasi maksimaalne võistlusvalmidus. Aga juba tunni möödudes lahkutakse uuesti, kuna algab kolmas lisakatse ja töö on vaja ära teha. Ka kolmas lisakatse on orienteerumiskatse. Kolmanda lisakatse legendis on märkmed veel kahe lisakatse kohta ja selle kohta kuidas neid realiserida, üks nendest on publikukatse, mis toimub laupäeva keskpäeval. Kogu võistluse lisakatsete ja vahefinisi summaarne aeg on 24 tundi, seega toimuvad finisid umbes kuni kella 19.00-ni laupäeval. Võistluste lõpetamine toimub 29. jaanuaril kell 14.00. Kõigile auhindadega pärjatud võistkondadele lisaks loosib korraldaja välja kolm lisaauhinda suvalisele registreerunud ekipaazile. Auhinna saajateks on ainult kohalviibivad meeskonnad. öö, sest öösel kui kõik normaalsed inimesed magavad, on vahefinisi ümber justkui jõulueelne päkapikuvälu. Kõik ”haavatud” ja kurnatud aga mõned ka rõõmsad ja optimistlikud võistkonnad tulevad, et endid kosutada kuuma joogi ja suupistega ning aidata ka võistlusmasinal saada

 

”Off-road-i" huviliste pealtvaatajatele on sissepääs võistlusele tasuta, kuid tuleb rangelt täita korraldajate märguandeid ja keelde.Orienteeruv pealtvaatajate maht on 300 – 500 inimest. Võistlustega vähem või rohkem seotud inimeste arv on 300.

Tähelepanu lapsevanemad: kuna on tegemist võistlusega ning tehnikaspordiga siis palume Teil oma tulevaste pärijate elu ning tervise huvides teostada tõhusat ning nende turvalisust tagavat järelevalvet !

Tähelepanu kõik pealtvaatajad: ettevaatusabinõud mis on olulised Teie lastele, ei tule kahjuks ka teile endile. Publikukatsete raja trass on piiratud puna-valge triibulise lindiga. Lintide vahel viibimine on kategooriliselt keelatud ja igasugune liikumine rajal võib toimuda ainult rajakohtunike loal. Ohtlikes kohtades on lisaks rajapiiretele veel kollaste lintidega tähistatud turvaala. Seal viibimine on keelatud. Pidades neist reeglitest kinni saame kõik tervelt koju ning teeme võitluste korralduse võimalikuks ka edaspidi.

Ohud rajal:

1. Kui kiirematel rajalõikudel on kurve, on oht võistlusautode ümberpaiskumiseks, ohutuks kauguseks on 10 m

2. Kui tõusude ja takistuste juures on lahtist jääd, kruusa, kive või muud rajamaterjali, võib võistlusautode rataste alt välja paiskuda väga kiiresti lendavaid ainekogumeid. Ohutuks kauguseks on 10 m

3. Kui näed võistlusautot vintsimas, ära kunagi jälgi seda tegevust piki vintsimise telge, s.o. eest või tagant, kõige ohutum on seda teha küljelt, kuid mitte lähemalt kui 10 m

4. puudevahelistel rajalõikudel võivad olla ohtlikud ootamatult langevad puud. Õigest kiiruse ja kursi valikust eksinud maastur võib paiskuda puu otsa, mis üldreeglina lõpeb puu kiire langemisega. Seepärast on parem hoiduda sellistes kohtades vähemalt 10 m kaugusele

Pealtvaatajate sissepääsupiletid on nummerdatud ning Võistluspaigas on võimalik osta suupisteid ning jooke. Püstitatud on staabitelk, kust saab videomonitooringu teel jälgida võistluste käiku ning võistlejate edenemist aegväärtustes.

Küsimused korralduse kohta – 50 35039 e-post: offroad@cooperland.ee

Võistlejatele:

Osavõtt: Kuni 24. jaanuarini on võimalik registreeruda jooksvalt 24h intreneti kaudu. Osavõtumaks on 2500.- EEK. Osavõtumaks 4X4 vaba maasturiteklassile on 2000,- EEK.  Osavõtumaks ATV-dele on 1000.- EEK. Osavõtu eest saab tasuda ülekandega samuti 21.septembrini kella 23.59.-ni (vt. järgmine lõik). Peale 24. septembrit on veel võimalik registreeruda ja osavõtutasu tasuda võistluspaigas kohapeal 27. jaanuaril (info koha peal telefonil: 510 0657) ja siis tuleb maksta kõigil lisaks põhitariifile 500.- EEK hilinemistrahvi.

Makse tasumisel veenduge, et see laekuks tähtaegselt ning õigele adressaadile (OÜ Cooperland, reg. nr. 10676388, KMKR EE100629093, aadr.: Tähetorni 21E, Tallinn 11625, Hansapank a/a 221014818818, kontakttelefon: 503 5039), säilitage kindlasti maksekorralduse koopia. Kui soovite arvet firmale, palume registreerimisankeedile lisada arvet tasuva firma andmed ja fax-i nr. Selgitusse peab iga maksja lisama võistkonna nime.

Klubide kaudu osavõtjad peavad deklareerima oma võistlejad hiljemalt 17. jaanuariks, siis on võimalik registreerimine kokkuleppe tingimustega. Info tel. 503 5039

Registreerunuks loetakse võistlusekipaaz, kellel on korrektselt täidetud registreerumisleht ning vastavalt registreerumise tingimustele makstud osavõtutasu.