21
aug.
Off

STIGA TROPHY 2012

Kutsume kõiki maastikusõidu sõpru 17-19. august Lätti Alūksne rajooni, kus toimub üheksandat korda Stiga Trophy, Läti karikasarja viies etapp.

Videod ja infot auhinnalaua kohta kodulehelt!
Käesoleval aastal on Stiga Trophy lisaks Läti karikasarjale ka NEZ sarja esimene etapp.
Sellel aastal on võistlus kolmepäevane, võistlusele on oodata parimaid off-road masinate ehitajaid nii Euroopast kui ka Venemaalt. Võistlema on lubanud tulla võistlejad nii Lätist, Eestist, Leedust ja Venemaalt. Korraldajad loodavad, et positiivse vastuse annavad mujalt Euroopast kutsutud võistkonnad.
Korraldaja prognoosivad võistkondade arvuks sportklassides 70 võistkonda. Nii suures konkurentsis peab iga võistkond näitama parimat mida nad oskavad ja seda kõik kolm päeva. Põnevusega saab jälgida millistes klassides mis riigi võistlejad osutuvad tugevaimaks.
Nagu näeb ette NEZ sarja reglement on sportklassideks TR-1, TR-2, TR-3 ja OPEN, lisaks neile on oodatud võistlejad ka võistlusklassis ATV.
Stiga Trophy toimub Läti põhjaosas Alūksne rajoonis mida loetakse üheks parimaks piirkonnaks maastikusõiduvõistluste pidamiseks. Piirkonnas leidub kõikvõimalikke offroadis kasutatavaid alasid; metsa, põlde kanaleid, mägesid, liiva- ja kruusakarjääre, turbavälju, jõgesid ja järvi. Korraldajad on õnnelikud, et saavad seda kõike võistlejatele esitleda. Eriti huvitavaks peavad nad piirkonnas olevaid ujuvaid saari, millistelt punktide võtmine nõuab võistlejatelt suurt pingutust ning on pealtvaatajatele põnev jälgida.
Rajameistrid proovivad tuua kõik eelpooltoodu võistlejateni, et nad näeksid milline on Läti loodus ning saaksid tunda rõõmu oma tehnika üle nendest olukordadest väljudes.
Paralleelselt NEZ sarja võistlusega toimuvad ka võistlused klassides “Mud Eagle” ning turistide seiklus.
Sportklassides on Stiga Trophy raames järgmised katsed:
• orienteerumine
• trial
• legendi järgi sõit
• ringrada.
Igal päeval sõidetakse kaks kolm etappi millede tulemuste põhjal selguvad võistluse lõpuks parimad. Orienteerumiskatsetel tuleb leida rajameistri poolt metsa pandud punktid ning fikseerida punktis viibimine foto abil. Selleks peab võistlejatel kindlasto olema kaasas digitaalne fotoaparaat koos piisava suurusega mälukaardiga. Lisaks läheb vaja veel GPS-I, TerraTrip-I, arvutit ja piirkonna kaarte. Võistlejad kellel pole piirkonna kaarte saavad need korraldajatelt. Kõigile võistkondadele antakse nn “must kast” mille põhjal saavada kohtunikud tuvastada võistkonna liikumised võistluse ajal.
Võistluse ajakava:
Mandaat ja tehniline ülevaatus toimuvad 17.08.2012 kella 10:00-15:00 Alūksnes ( koordinaadid N 57’42,851 / E 27’02,222 ). Täpne mandaadi läbimise järejekord avalikustatakse 14. augustil.
17.08 pealelõunal toimub Alūksnes võistlusmasinate paraad ja võistluse pidulik avamine, kus linnakodanikud ja külalised saavad tutvuda võistlusmasinatega. Avamistseremoonait viib läbi Läti rammumees Raimonds Bergmanis.
Esimese etapi korraldajaks on Alūksne linnavalitsus, etapp toimub linnas asuval sõjaväekooli motodroomil. Etapp on pealtvaatajatele tasuta. Toodud etapil peavad võistlejad näitama oma võistlussõidukite manööverdustvõimet ning liikumise dünaamikat.
Teiseks etapiks on legend järgi sõit umbes 50 kilomeetrisel trassil mille lõppeesmärgiks on jõuda võistluskeskusesse Trapene vallas puhkekeskuses “Luksti” ( koordinaadid N 57’25,667 / E 26’41,931 ).
Laupäev hommikul starditakse orienteerumiskatsele, päeva jooksul tuleb käia ka trialkatsel, millisel on järske tõuse ja laskumisi ning muid erinevaid takistusi.
Lisaks sportklassidele stardivad laupäeval ka turistiklassis seiklejad ja võistlusklass “Mud Eagle”
Võistluskeskuses toimub samal ajal erinevaid võistlusi pealtvaatajatele, on võimalus supelda Luksti järves, võistlusi komenteerivad kogenenud kommentaatorid, taustaks mängivad kogenenud DJ-d.
Pühapäeval võistluse viimasel päeval sõidavad võistlusklassid võistluskeskuses ringrada, see on pealtvaatajatele kõige paremini jälgitav etapp, kus võistlejad peavad lühikese aja jooksul tegema võimalikult palju ringe ringrajal.
Võistluse lõpetamine ja võitjate autasustamine toimub pühapäeva peale lõunal.
Kokkuvõte võistlusest:
Kuupäevad: 17.-19. august 2012
Päevade arv: 3 päeva
Võistlusklasse: 4 sportklassi + ATV
Osalejaid 5-10 riigist
Võistluse kogupikkus – kuni 500 km
Lisainfo:
• info@4x4sport.lv
• +371 26125137 (Evita Ružāne).
Juhend inglise ja vene keeles
Registreerimisankeedid auto, ATV ja turist saata info@4x4sport.lv