16
mai
Off

Low Gear Race 4 Toughbook

16. mail, 2009. aastal toimub „Väo hillclimb & 4×4 offroad show 2009”.

Tulemused

Bülletään nr.1

VÕISTLUSE JUHEND

Esmakordselt on auto- ja motospordi huvilistel võimalus samaaegselt elada kaasa kahele erinevale mootorispordialale. Väo karjääri suurima mäe peal viiakse läbi nii traditsiooniline mootorrataste mäkketõusu võistluste avalöök „Väo hillclimb” ja 4×4 veoskeemiga maastikuautode osavusvõistlus„Low Gear Race 4 Toughbook”.

Mootorrataste mäkketõus ehk ingliskeeli hillclimb on ekstreemne motosporidala, kus mööda järske nõlvu sõidetakse tsiklitega aja peale mäkke. Võistlusrajad on asjatundmatute arvates uskumatult järsud ja jala neist üles minna on tükk tegu. Samas mäkketõusjaid ei ehmata pea, et püstised seinad. Tegijamad mehed võtavad ka negatiivseid kallakuid. „Väo hillclimb & 4×4 offroad show" mootorrataste mäkketõusu võistluses peetakse arvestust võistlusklassides: 0-700 cm3 – võistelda saavad nii krossirattad kui ka spetsiaalrattad; 701-unlimited – võistlustules spetsiaalrattad; Juuniorid. Võistlema on oodata kuni 30 osalejat Eestist, Rootsist ja Soomest!

„Väo hillclimb & 4×4 offroad show 2009” raames toimuv maastikuautode osavusvõistluse formaat on baltikumis seni nägematu – niinimetatud mägiralli ehk inglise keeles hill-rally, mis on segatud formula offroad elementidega ja traditsiooniliste trial-takistustega. Võistlusautod peavad läbima võimalikult lühikese aja jooksul kõik mäe peale ja selle ümbrusesse asetatud väravad, kasutades selleks soovituslikku sõidutrajektori. Autode ja juhtide peamiseks vaenlaseks on kell ja gravitatsioonijõud, sõpradeks on ainult kapoti alla kogutud hobujõud ja rooli keeramise oskus. Rajale lubatakse kõik 4×4 veoskeemiga autod, mis vastavad võistluse „Low Gear Race 4 Toughbook” reglemendile – ehk teiste sõnadega – kõik on lubatud! Väärtusliku auhinnaPanasonic Toughbook CF-30(väärtusega 60 000 eesti krooni) ja kuulsuse pälvib ainultKÕIGE KIIREM!Rajale on oodata kuni 25 osalejat!

„Väo hillclimb & 4×4 offroad show 2009” peakorraldaja on MC H.M.G Hillclimb Racing Teamkoostöös 4×4 maastikuautode spetsialistigaLow Gear. Külaliste ja pealtvaatajate alale on organiseeritud kõik vajalik ühe motoriseeritud päeva üleelamiseks – söök, jook ja välikäimlad. Ürituse territooriumile pääsemiseks tuleb ühel täiskasvanud inimesel tasuda sümboolne piletiraha – Piletilevi vahendusel 75 ja kohapeal 100 eesti krooni. Lapsed ja pensionärid 50 krooni, koolieelikud puhta muidu eest.

Võistlusted toimuvad Väo Paas OÜ territooriumil, kuhu pääseb Tallinna Ringtee esimeselt kilomeetrilt. Väravad avatakse laupäeval kell 11.00, esimesed stardid algavad kell 12.00. Võistluste orienteeruv lõpp on kell 17.00 Lisainfo www.hillclimb.ee

Registreerimine Low Gear Race 4 Toughbook toimub aadressil register.4×4.ee